جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران

Iran Games Cup 2019

 

تماس با دبیرخانه:

۰۲۱۸۸۸۶۰۹۲۳

رشته‌های مسابقات «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» مشخص شد

مسابقات «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» در ۸ رشته مختلف برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، رشته‌های PES 19، FIFA 19، DOTA 2، کلش رویال، کوییز آو کینگز، کانتر استرایک، پسرخوانده و بازی جدی مغزینه از جمله رشته‌های این دور از مسابقات خواهند بود.
گفتنی است بازی‌های FIFA 19 و PES 19 روی هر دو کنسول Xbox 360 و PS4 برگزار خواهد شد. در این دوره نسبت به سال گذشته دو بازی DOTA 2 و مغزینه به مجموع رشته‌های مسابقات افزوده شده‌اند. به این ترتیب و با افزایش تعداد رشته‌های «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» نسبت به مسابقات سال گذشته تنوع رشته‌های مسابقات افزایش یافته و بازیکنان بیشتری می‌توانند در مهمترین مسابقات بازی‌های ویدیویی کشور به رقابت بپردازند.
در این دوره از مسابقات برای اولین‌بار یک بازی جدی ایرانی نیز در میان ۸ رشته جای گرفته است. این عنوان که «مغزینه» نام دارد یک بازی جدی است که توجه و حافظه مخاطب را به چالش می‌کشد و نوعی بازی شناختی به حساب می‌آید. مغزینه حاصل همکاری نهادهای علمی مختلفی از جمله دانشگاه تهران و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی بوده و پیش از این در رویداد «بازی جدی سال ۱۳۹۷» رتبه دوم را کسب کرده است.
در این دوره از مسابقات به جز استان‌های تهران و البرز، مسابقات مقدماتی رشته‌های FIFA و PES در ۹ شهر دیگر نیز برگزار می‌شود.
در واقع با شرایط جدید در نظر گرفته‌شده شرکت‌کنندگان از سایر استان‌ها می‌توانند به جای حضور در شهر تهران در یکی از ۹ شهر قم، شیراز، اصفهان، یزد، مشهد، تبریز، زاهدان، اهواز و بوشهر مسابقه دهند و در صورت راه‌یابی به مراحل پایانی برای برگزاری مراحل نهایی مسابقات به تهران مراجعه کنند. داوطلبینی که قصد دارند در یکی از ۹ شهر مذکور رقابت کنند باید بلیت همان شهر را خریداری کنند و هر شرکت‌کننده تنها می‌تواند در یک حوزه شرکت کند.

 

برگزاری تورنمنت بازی مسابقات بازی

 

۳,۳۳۶ دیدگاه