جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران

Iran Games Cup 2019

 

تماس با دبیرخانه:

۰۲۱۸۸۸۶۰۹۲۳

رشته DOTA 2

قوانین رشته DOTA 2

قوانین

بازی‌ها در حالت Captain Mode برگزار می‌شود.

سرور بازی‌ها luxembourg در نظر گرفته شده است.

زمانبندی مسابقات

بازی‌های آنلاین راس ساعات ۱۸ و ۲۰ هر روز برگزار می‌شود ( در صورت تغییر در زمان‌بندی، اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد).

مدت زمان استراحت بين دو بازی حداکثر ۱۰ دقيقه است.

 تغيير زمان بازی‌ها

Lobbyها راس ساعت مشخص شده ساخته می‌شوند و پسورد لابی به ليدرهای ۲ تيم داده خواهد شد.

حداکثر مدت زمان مجاز برای تاخير تيم‌ها ۲۰ دقيقه است؛ به اين صورت که در ۱۰ دقيقه اول، حداقل ۲ بازيکن تيم باید در لابی حاضر باشند که در اين صورت ۱۰ دقيقه وقت برای تيم تمديد می‌شود و در غير اين‌ صورت باخت برای تيم ثبت خواهد شد.

اگر تيمی در ۲۰ دقيقه زمان مجاز، به طور کامل در لابی حضور نداشته باشند، نتيجه آن بازی به نفع تيم مقابل منظور خواهد شد.

تغيير زمان شروع بازی‌ها (با توافق ليدرهای هر دو تيم) حداکثر ۱ ساعت است که باید حداقل ۲ ساعت قبل از شروع بازی به اطلاع ادمين مسابقات برسد (تغيير روز بازی‌ها امکان‌پذير نخواهد بود).

 

در صورت کامل‌نشدن بازیکنان هر دو تیم بعد  از گذشت ۳۰ دقيقه هر دو تیم بازنده اعلام می‌شوند.

بازيکنان جايگزين  (Stand-ins)

تعداد بازيکنان Stand-in مجاز در بازی حداکثر ۱ نفر است (در صورتی که حداقل ۴ بازيکن اصلی تيم حضور نداشته باشند يک باخت برای تيم منظور می‌شود).

 

هر تیم فقط مجاز به استفاده از یک شخص به عنوان Stand-in در کل مسابقات است که باید اطلاعات فرد مورد نظر را به داور مسابقات برساند (امکان استفاده از stand-in های مختلف وجود ندارد)

هر گونه جايگزينی بازيکن باید ۳۰ دقيقه قبل از بازی به داور اطلاع داده شود.

جايگزين‌کردن بازيکن‌ها تنها قبل يا بعد از بازی‌ها امکان‌پذير است و در حين بازی چنین امکانی وجود ندارد.

بازيکن جايگزين باید دارای تگ Stand-in باشد (همچنين بازيکنان اصلی تيم‌ها باید تگ تيم داشته باشند).

در صورتی که بازيکنان جايگزين به هر دليلی از تگ Stand-in استفاده نکنند يا قصد فريب داور را داشته باشند، تمامی بازیکنان تيم از مسابقات محروم خواهند شد.

بازيکنان تيم‌های ديگر نمی‌توانند برای تيمی به عنوان بازیکن جايگزين بازی کنند. در صورت مشاهده این امر، تيم خاطی از مسابقات حذف خواهد شد.

 

قطع اتصال به بازی

اگر بازيکنی از بازی ديسکانکت شود بازی Pause شده تا بازيکن به بازی Reconnect شود.

زمان کلی Pause مختص هر تيم برای ديسکانکت‌ها و سایر مسائل پیش‌بینی نشده، حداکثر ۱۰ دقيقه است و پس از گذشت ۱۰ دقيقه زمان مجاز Pause هر تيم، بازی ادامه پيدا خواهد کرد.

اگر از طرف هر دو تیم بازیکنی دیسکانکت شود، از زمان مجاز Pause تيم‌ها کسر نمی‌شود تا زمانی که يک طرف به طور کامل در بازی حضور داشته باشد.

اگر تمامی بازيکن‌های یک تیم ناخواسته ديسکانکت شوند، تيم مقابل ملزم به Pause بازی است و در صورت عمل‌نکردن به این مورد، با توجه به تشخيص داور بازی، امکان بازنده اعلام شدن تیم مقابل وجود دارد.

در صورتی که سرورهای استيم دچار مشکل شوند، بازی از آخرین Save ادامه پيدا می‌کند. (Save بازی به صورت اتوماتيک انجام می‌شود).

در صورتی که بازی به هر دليلی Save نشده باشد، بازی دوباره ساخته می‌شود(RMK)؛ با همان پيک‌ها و همان لاين آپ‌ها تا زمانی که اولين دسته Creep ها به یکديگر برسند.

انجام بازی مجدد (RMK) به هر دليل يا مشکلي، تنها زمانی امکان‌پذير خواهد بود که اولين دسته از کريپ‌های لاين به یکديگر نرسيده باشند يا Firstblood انجام نشده باشد‎.

اگر تيمی در بازی برتری نسبی داشته باشد و ۳ بازيکن يا بيشتر از تيم مقابل نتوانند به بازی ريکانکت شوند، آن تیم برنده مسابقه اعلام خواهد شد (اختلاف حداقل ده Kill و دو Tower؛ با نظر مستقیم داور).

 

 

تقلب، بی‌احترامی، ترولينگ

بازيکنان تيم‌ها به جز ليدرها حق استفاده از All Chat ندارند و در غير اين صورت تيم خاطی يک اخطار دريافت می‌کند و در صورت تکرار تیم خاطی بازنده اعلام می شود.

در صورت قطع‌شدن اتصال ليدر تيم به بازی، تنها يکی از بازيکنان تيم حق All Chat دارد و باقی بازيکنان مجاز به استفاده از All Chat نیستند.

Spam در بازی يک اخطار به همراه خواهد داشت و در صورت تکرار “باخت” برای تيم منظور می‌شود.

اگر بازيکنان تيمی در چت، به تحريک تيم مقابل بپردازند يک اخطار خواهند گرفت و در صورت تکرار “باخت” برای آن تيم منظور خواهد شد.

هر گونه فحاشی، بی‌احترامی، استفاده از الفاظی مانند Noob و غيره بدون گرفتن هیچ‌گونه اخطار قبلی، برای تيم خاطی “باخت” به همراه خواهد داشت و با صلاحديد  داور امکان محرومیت از مسابقات برای آن تيم وجود دارد. همچنين جوایز احتمالی به تیم تعلق نخواهد گرفت.

عدم رعايت هر يک از قوانين مذکور منجر به باخت آن تيم در آن بازی خاص يا محرومیت از مسابقات خواهد شد.

ضمنا تمامی کاپیتان‌ها موظف به ADD کردن اکانت‌های ادمین‌های برگزاری مسابقات هستند.